ProSciEditing:
Cennik i terminy przygotowania tłumaczeń, korekty lub wykresów

Cennik

Standardowa cena za tłumaczenie wynosi 5,5-7 groszy (netto) za znak (wliczając spacje), zależnie od stopnia skomplikowania tekstu. Wyjątkowo kwota ta może wzrosnąć do 8, a nawet 10 groszy netto w przypadku publikacji o większym stopniu trudności. Tłumaczenie artykułów naukowych wyceniamy zatem indywidualnie. Często oferujemy jednak rabaty, zwłaszcza dla naszych stałych klientów.
Prosimy, aby pamiętali Państwo o kilku ważnych kwestiach, mianowicie o: nie usuwaniu z pliku wykazu literatury oraz zawartości tabel niewymagających tłumaczenia czy korekty (np. wartości liczbowych), ponieważ nie wliczamy ich do ceny, mogą za to mieć one istotne znaczenie dla tłumacza.

Cena standardowej korekty artykułu naukowego napisanego w języku angielskim jest oczywiście niższa od ceny za tłumaczenie – wynosi 3-4 grosza netto za znak (zależnie od jakości i stopnia skomplikowania tekstu), wliczając spacje. Korektę każdego tekstu wyceniamy indywidualnie. W szczególnych przypadkach - gdy korektor będzie musiał spędzić dwa razy więcej czasu niż nad standardowym tekstem - cena korekty może znacznie wzrosnąć, nawet do 6 groszy za znak. Druga runda jest o 40% tańsza, a na kolejne możemy dać jeszcze większy rabat.

Natomiast cena zaawansowanej korekty (w którą wliczamy trzykrotną korektę) wynosi 5-8 groszy za znak (wliczając spacje), również w zależności od jakości i stopnia skomplikowania tekstu - ale i ona może wzrosnąć.

Cena wykresu jest ustalana za każdym razem indywidualnie, przy czym mogą Państwo liczyć na rabat w przypadku większej liczby wykresów.

Kwota za przygotowanie artykułu naukowego zgodnie z wymaganiami wybranego czasopisma wynosi 200-500 zł netto. Cennik zależy od czasopisma oraz złożoności tekstu.
Obecnie nie podejmujemy się przygotowania tekstów w LaTeX!

Akceptujemy następujące płatności:
— przelew
— karta kredytowa
— płatności online (PayLane)

Terminy realizacji

Czas realizacji zależy od długości i trudności artykułu naukowego, niemniej jednak staramy się, aby czas naszej pracy nad tłumaczeniem nie był dłuższy niż 20 dni roboczych – nie wliczamy jednak w to czasu, w którym tekst znajduje się u Państwa, także wówczas, gdy oczekujemy na odpowiedź z Państwa strony. Oczywistym zatem jest, że na krótsze artykuły poświęcamy mniej czasu.

Praca nad korektą tekstu również jest nieco krótsza – zwykle potrzebujemy ok. 4-6 dni na pierwszą rundę i 2-3 dni na każdą kolejną.

Wiemy jednak, że dla wielu z Państwa liczy się czas – dlatego za dodatkową opłatą możemy przyspieszyć usługę. Opcja ta w dużej mierze zależy jednak od naszych możliwości w wybranym okresie – ale również od tego, jak szybko Państwo będą Państwo odpowiadać na nasze pytania. W przypadku korekty tekstu czas realizacji możemy skrócić do 2-3 dni, zależnie głównie od długości tekstu i obciążenia zleceniami w danej chwili.

W celu skorzystania z tej formy współpracy prosimy o wcześniejszy kontakt, abyśmy mogli ustalić szczegóły.